جواب تمرین صفحه 28 عربی دوازدهم تجربی ریاضیجواب تمرین صفحه ۲۸ عربی دوازدهم تجربی ریاضی

جواب تمرین صفحه۲۸ عربی دوازدهم تجربی ریاضی

سمکه السهم

سمکه(مبتدا) السهم من أعجب الأسماک فی الصید. إنها تطلق قطرات الماء المتتالیه (حال) من فمها إلی الهواء (مجرور به حرف جر) بقوه تشبه إطلاق السهم وتطلق هذا السهم المائی فی إتجاه الحشرات فوق الماء وعندما تسقط الحشره (فاعل) علی سطح الماء (مجرور به حرف جر) تبلعها حیه (حال)

هواه (مبتدا) أسماک الزینه معجبون (خبر) بهذه السمکه ولکن تغذیتها صعبه علیهم، لأنها تحب أن تأکل الفرائس (مفعول) الحیه (صفت).

سمکه التیلابیا

سمکه التیلابیا من إغرب الأسماک تدافع عن صغارها (مجرور به حرف جر) وهی تسیر معها (حال). إنها تعیش فی شمال إفریقیا وهذه السمکه تبلغ صغارها (مفعول) عند الخطر ثم تخرجها بعد زواله.

ماهی تیرانداز

ماهی تیرازنداز از عجیب ترین ماهی ها در شکار است. این ماهی قطرات آب را پی در پی از دهان خود به هوا پرتاب می کند و قدرتی دارد که شبیه پرتاب نیز است و این نیزه آبی به سمت حشرات روی آب پرتاب می شود و زمانی که حشره روی سطح آب می افند ماهی آن را زنده زنده می بلعد

علاقه مندان ماهی های زینتی عاشق این ماهی هستند اما غذا دادن به آن برایشان سخت است چون این ماهی دوست دارد شکار خود را زنده بخورد

ماهی تیلاپیا

ماهی تیلاپیا از عجیب ترین ماهی ها است و با بچه های خود حرکت می کند و از آنها حفاظت می کند. این ماهی در شمال آفریقا زندگی می کند. این ماهی در زمان احساس خطر بچه های خود را می بلعد و بعد از رفع شدن خطر آنها را خارج می کند.

متن و ترجمه عربی دوازدهم (زبان قرآن ۳) ریاضی و تجربی – درس اول

متن ترجمه عربی دوازدهم ریاضی تجربی– درس سوم

 

 

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

One thought on “جواب تمرین صفحه ۲۸ عربی دوازدهم تجربی ریاضی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *