هیچ وقت خودرو به فامیل نفروشیدفروش ماشین

هیچ وقت خودرو به فامیل نفروشید

هیچ وقت خودرو به فامیل یا آشنا نفروشید!

هیچ وقت خودرو به فامیل نفروشید

پدال/ آیا می‌خواهید بدانید بهترین راه درگیر شدن با فامیل‌ها و نزدیکانتان چه چیزی است؟ یک خودرو به آن‌ها بفروشید. یا حتی بدتر از آن، یک خودرو به آن‌ها بدهید.
من هر روز تماس‌های تلفنی زیادی در دفتر وکالتم از خریداران مختلف خودرو دریافت می‌کنم، بسیاری از آن‌ها از مشکلات گارانتی شکایت می‌کنند و خودروهایی که قابل تعمیر نیستند. بسیاری از تماس‌ها از سوی مشتریانی است که خودروهای صفر کیلومتر خریداری کرده‌اند و اکنون با خراب شدن خودرویشان درگیر مشکلات مربوط به گارانتی شده‌اند. بسیاری از تماس‌های دیگر از سوی خریداران خودروهای دست دوم می‌باشد که امیدوار هستند بتوانند با تکیه بر قانون از شر لگن‌هایی که خریداری کرده‌اند خلاص شوند!

ولی یکی از ناراحت‌کننده‌ترین تماس‌هایی که گاه به گاه با دفتر من گرفته می‌شود از سوی افرادی است که خودرویی را از یکی از فامیل‌ها و آشنایان خود خریداری کرده‌اند. آن‌ها در تماس خود معمولاً می‌خواهند بدانند که آیا می‌توانند از دایی یا پسر عموی خود برای فروش خودروی معیوب شکایت کنند یا نه! باور کنید شوخی نمی‌کنم. من به آن‌ها توضیح می‌دهم که چرا آن‌ها نمی‌توانند و حتی بعضی وقت‌ها توضیح می‌دهم که چرا نباید این کار را انجام دهند.

به همین دلیل سعی می‌کنم به همه هشدار دهم:
قبل از این که خودرویتان را به یک فامیل و آشنا بفروشید، کمی بیشتر در این مورد فکر کنید. بله، می دانم، اگر شما خودرویی خوب و سر حالی دارید که در بازار امروز قیمت زیادی روی آن نمی‌گذارند، واگذار کردن آن به یک دوست یا فامیل که خودرو ندارد فکر خوبی می‌تواند باشد. مثلاً یک خودروی معمولی برای دوست یا فامیلی که به تازگی گواهینامهٔ خود را گرفته است.

ولی چه می‌شود اگر خودرویی که به تازگی آن را به قیمتی ارزان به پسرخالهٔ خود فروخته‌اید مشکلی برای آن پیش بیاید و خراب شود؟ آیا او یا مادرش این موضوع را باور خواهند کرد که شما هیچ ایده‌ای نداشتید که این اتفاق قرار بود بیفتد؟ همهٔ ما می‌دانیم که اتفاقات زیادی به صورت رندوم می‌تواند برای خودرو به وقع بپیوندد، ولی اگر کمی بدشانس باشید یکی از این حادثه‌ها می‌تواند مدتی کوتاه پس از فروش خودرو یا واگذار کردن آن اتفاق بیفتد.

من هیچ موقع پرونده‌ای در مورد شکایت یک فرد از فامیل خود که در مورد خرید خودرو بوده است قبول نکرده‌ام. ولی با توجه به میزان تماس‌هایی که با دفتر من گرفته می‌شود، مطمئنم که بسیاری از این‌ها در نهایت کارشان به دادگاه کشیده می‌شود. و آن‌هایی که به دادگاه نمی‌روند؟ من شرط می‌بندم که این موضوع در نهایت به خراب شدن رابطه‌های خانوادگی می‌انجامد. “عمو باب را آنجا می‌بینی؟ او یک خودروی معیوب به جیمی کوچولو فروخته بود. خودروی وی کم مانده بود جیمی کوچولو را به کشتن بدهد!”

بله، دقیقاً همین گونه است، کیس های بسیار زیادی در مورد این گونه اتفاقات به من پیشنهاد شده است، افرادی که یکی از اعضای فامیل خودروی خود را به صورت مجانی به آن‌ها داده است. خودرو کاملاً مجانی بود. بعداً این خودرو با مشکلات و ایراداتی مواجه می‌شوند که خریدار (بهتر است از واژهٔ خریدار استفاده نکنیم چون برای دریافت خودرو پولی پرداخت نشده است) مجبور شده مبلغی را برای تعمیر آن بپردازد. آیا آن‌ها می‌توانند از فردی که خودرو را به آن‌ها داده است شکایت کنند؟ برای دانستن جواب این پرسش نیاز نیست حتماً یک وکیل باشید. ۱-نه، شما نمی‌توانید از کسی که یک هدیه به شما داده است شکایت کنید. و ۲-نه، شما نباید حتی به این موضوع فکر بکنید.

ولی بالاخره دنیای امروزی است و هزار و یک اتفاق و داستان، دنیای امروزی پر است از افرادی که به حدی منطق خود را از دست داده‌اند که قصد دارند از کسی که لطفی در حق آن‌ها کرده است شکایت کنند. بنابراین، نصیحت من این است که حتماً خودروی خود را به یک غریبه بفروشید، حتی در ازای مبلغی بسیار کم! وقتی فامیل‌هایتان از شما بپرسند چرا این کار را کردید، یک دلیل واهی برای آن‌ها بیاورید. و به خودتان بگویید بهتر است آن‌ها از نفروختن خودرو به آن‌ها از دست شما ناراحت باشند تا این که بعدها به خاطر فروختن خودرو از دست شما ناراحت و شاکی شوند.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا تاکنون تجربه‌ای مشابه این اتفاق‌ها برای شما یا اطرافیانتان افتاده است؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

هیچ وقت خودرو به فامیل نفروشید

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *