اعزام پزشکاعزام پزشک

 اعزام کادر درمان مسلط به زبان عربی در مراسم اربعین

سلامت آنلاین- مدیر جذب و اعزام مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر از اعزام ۲۰۰ نفر کادر درمان مسلط به  زبان عربی در ایام اربعین خبر داد و گفت: گزینش این گروه از کادر درمان در استان های جنوبی کشور آغاز شده است.

به گزارش سلامت آنلاین و به نقل از جمعیت هلال احمر، دکتر حسین فضلی با اشاره به این که جمعیت هلال احمر هرساله در مسیرهای مختلف پیاده روی اربعین خدمات بهداشتی و درمانی را به زائران اربعین حسینی ارائه می دهد، گفت: برای ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده به زائران حسینی و با توجه به این که زائران از کشورهای مختلف و عراق در پیاده روی اربعین حضور دارند و به چادرهای درمانی هلال احمر نیز مراجعه می کنند، امسال ۲۰۰ مترجم عرب زبان در چادرهای بین راهی هلال احمر مستقر خواهند بود.

وی با اشاره به این که کادر درمان عرب زبان از استان های جنوبی که به زبان عربی تسلط دارند، گزینش می شوند، تصریح کرد: مصاحبه با پزشکان عمومی، پرستاران‏، امدادگران و فوریت های پزشکی در شهرهای آبادان، خرمشهر، اهواز، سوسنگرد، هویزه، بستان، ماهشهر و شوش در حال برگزاری است.

مدیر جذب و اعزام مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر خاطرنشان کرد: کادر درمان عرب زبان ضمن تسهیل در ارائه خدمات به زائران کشورهای عربی ، درصورت ارجاع بیماران به بیمارستان های عراق به عنوان رابط مرکز پزشک حضور می یابند.

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *