تناسب اندامتناسب اندام

چرا بیشتر زنان از اندام خود راضی نیستند؟

شفقنا/ اگر شما هم بعد از رفتن به یک مهمانی و خوردن غذاهای خوشمزه از شکل بدنتان گله دارید بدانید که تنها نیستید. مطالعه ای جدید نشان داده ست که دو سوم زنان از اندازه و شکل بدنشان رضایت ندارند.
تحقیقی جدید در مورد بیش از ۲۰۰۰ زن نشان داده است که نه تنها دو سوم آنها از اندام خود گله دارند بلکه نیمی از آن‌ها می گویند برای اینکه حس بهتری در مورد خودشان داشته باشند لازم است حداقل ۵ تا ۶ کیلوگرم وزن کم کنند. این در حالی است که بیش از یک سوم زنان واقعاً دوست دارند ۹ کیلوگرم وزن کم کنند.
بر اساس این سرشماری حدود ۴۱ درصد زنان انگلیسی در سال ۲۰۱۶ رژیم غذایی جدیدی را امتحان کرده اند و از هر سه زن، یک نفر سه رژیم لاغری را در سال گذشته امتحان کرده است. نکته جالب اینجاست که باوجوداین همه تلاش برای کاهش وزن، اکثر آن‌ها از اندام خود راضی نیستند و به نظر می رسد انگیزه خود را برای کاهش چربی های بدن از دست داده اند. درواقع سه چهارم آن‌ها از واژه «رژیم» خوششان نمی آیند و به جای آن ترجیح می دهند بگویند «خوردن سالم».
به گفته کارشناسان، کاهش وزن برای زنان یک ترفند است و این مطالعه تأیید می کند که بسیاری از زنان در طول یک سال به چند رژیم متوسل می شوند بی آنکه بتوانند به سلامت مطلوب و اهداف مورد نظرشان برای بدن خود برسند و این رویکرد باعث می شود که در چرخه ای معیوب حرکت کنند. اما برای اینکه رژیم غذایی کارگر بیفتد بهترین کار این است که به تغییرهای کوچک و قابل حصول دل ببندیم و روش سالم‌تری را برای خوردن پیش بگیریم که بتوانیم بی آنکه سرنوشت خود را به دست آخرین رژیم های غذایی مد روز گره بزنیم آن را در درازمدت پایدار نگه داریم.
اما گفتن این حرف خیلی آسان تر از انجام دادن آن است چراکه زنان دلایل اصلی ناکام ماندن رژیم خود را خستگی و کمبود انعطاف پذیری ذکر کردند. گرسنه ماندن و محروم ماند از غذا و پیچیده بودن رژیم هم بر نرخ موفقیتشان اثرگذار بود.
این در حالی است که بخش سلامت عمومی انگلستان اعلام کرده است بحران چاقی یک معضل ۳۰ ساله است و برای رفع آن باید به همین میزان زمان صرف کرد.

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *