منظور از رقص کیکی kikiرقص کیکی چیست ؟

رقص کیکی چیست ؟

 

رقص کیکی به چه معناست و چگونه انجام می شود. تاریخچه این نوع رقص چیست ؟

«کیکی» عبارت است از رقص کوتاهی که فرد پس از پیاده شدن از ماشین در حال حرکت خود با آهنگIn My Feeling انجام می دهد. این ترانه را «دریک» رپر و بازیگر کانادایی خوانده است.
اگر برای سلامت خود و اطرافیان خود احترام قائل هستید از شرکت در این چالش خطرناک پرهیز کنید
نخستین کسی که این چالش را انجام داد «شیگی» مجری برنامه The Shiggy Show بود، او فیلمی از خودش را در ماه جولای منتشر کرد که در حال رقصیدن با این ترانه بود، به دلیل بداهه بودن حرکاتش این فیلم به سرعت منتشر شد و تعداد بازدید کنندگان آن به شش میلیون نفر رسید و پس از آن بیش از ۱۵۰ هزار نفر در کمتر از یک هفته در چالش رقص کیکی شرکت کردند.
کاربران فیلم هایی از خود را منتشر کردند که با ترانه یاد شده می رقصیدند، از اتومبیل در حال حرکت پیاده می شدند و قوانین راهنمایی و رانندگی را زیر پا گذاشته و با رقصیدن در هنگام رانندگی جان انسان های دیگر را به خطر می انداختند.

فیلم های ترسناکی از سقوط افراد از اتومبیل هایشان و تصادفات و حوادث خطرناک از این ماجرا در فضای مجازی منتشر شده است، اما آنچه که باعث دامن‌ زدن به این چالش شد، شرکت بازیگر صاحب نام آمریکایی «ویل اسمیت» در این چالش بود. او در صفحه ی اینستاگرامش فیلمی را منتشر کرد که به طور غیر قانونی در حال بالارفتن از پلی در بوداپست مجارستان است و حرکات رقص را اجرا می کند و یک هلیکوپتر از او فیلم می گرفت.
مقامات سعودی از بازداشت یک دختر خبر داده اند که به تازگی فیلم رقص او در چالش “کیکی” منتشر شده است.

به گزارش عصرایران، او به “دختر کیکی” معروف شده اما از هویت و مشخصات وی خبری منتشر نشده است.

سایت العربیه نوشت: پلیس استان الخُبر سعودی یک دختر را بازداشت کرد که به تازگی فیلمی از رقص کیکی خود در شبکه های اجتماعی منتشر کرده بود.

این فیلم به صورت گسترده در شبکه های اجتماعی منتشر و دست به دست شده و در نتیجه او به شهرت زیادی رسیده است.
مقامات سعودی می گویند این رفتارها مخالف صریح قوانین و مقررات در این کشور است.

در چالش رقص کیکی، افراد در حالی که خودرو در حال حرکت است از خودرو پیاده شده و همراه با حرکت خودرو با آهنگ ترانه خواننده کانادایی “دریک” In My Feelings می رقصند.

اولین کسی که این شیوه رقص را انجام داد و فیلم آن را منتشر کرد خواننده مشهور جهانی “شگی” بود که این فیلم با استقبال جهانی روبه رو شد و تنها در اینستاگرام 6 میلیون بازدیدکننده داشت.

این اقدام با هشدارها و مخالفت هایی در برخی کشورهای جهان روبه رو شد زیرا مخالف قوانین و رانندگی ایمن است.
برخی افراد هنگام اجرای رقص کیکی، با موانعی برخورد کرده اند و خودروی آنها تصادف کرده است.
منبع: عصر ایران

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *