متن داستان کوکب خانمداستان کوکب خانم به همراه ترجمه عربی

متن کامل داستان کوکب خانم داستان کوکب خانم به همراه ترجمه عربی

 

داستان های عربی و کارتون های زیبا دوبله به عربی در اینستاگرام ما : اینجا کلیک کنید

در ادامه داستان کوکب خانم به زبان فارسی به همراه ترجمه عربی آن ارائه می شود

متن فارسی ترجمه عربی
کوکب خانم

کوکب خانم، مادر عباس زن پاکیزه و با سلیقه ای است. او سطل شیر را همیشه در جای خنک نگاه می دارد. روی سطل پارچه ای می اندازد تا گرد و خاک بر آن ننشیند و پاکیزه بماند.

کوکب خانم هر روز از شیر چیزی درست می کند. گاهی به آن مایه پنیر می زند و پنیر درست می کند. گاهی مایه ماست می زند و ماست می بندد. و گاهی از ماست کره می گیرد.

روزی عده ای سرزده به خانه آنها آمدند. کوکب خانم با تخم مرغ نیمرو درست کرد. نان و کره و ماست و پنیر هم سر سفره گذاشت. همه از مهمان نوازی و سلیقه کوکب خانم تعریف کردند وقتی آنها سیر شدند خدا را شکر کردند که این همه نعمت های خوب آفریده است.

 

السیده کوکب

السیده کوکب أم عباس امرأه نظیفه وصاحبه ذوق. تحفظ سطل الحلیب دائما فی محل بارد. وتلقی على السطل قطعه قماش کی لا یقع علیه غبار وتراب ویبقى نظیفا.

السیده کوکب تصنع کل یوم من الحلیب شیئا. أحیانا تخلط فیه منفحه الجبن وتصنع جبنا. وأحیانا تخلط منفحه اللبن وتصنع اللبن. وأحیانا تأخذ من اللبن زبدا.

فی یوم جاء عده أشخاص إلى بیتهم فجأه. السیده کوکب صنعت من البیض طعام البیض المقلی. ووضعت فوق المائده أیضا خبزا وزبدا ولبنا وجبنا. الجمیع أثنوا على ضیافه وذوق السیده کوکب. حینما شبعوا شکروا الله إذ خلق هذه النعم الجیده کلها

ترجمه : دکتر آذرشب

داستان کوکب خانم به همراه ترجمه عربی

داستان عربی به زبان ساده – داستان روباه مکار به عربی

متن کامل داستان کوکب خانم

چرا «کوکب خانم» از کتاب‌ درسی دبستان حذف شد؟
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به شیوه آموزش مصرف شیر در درس «کوکب خانم» که به گفته او قدیمی است، تاکید کرد: «اگر این درس را از کتاب درسی مقطع ابتدایی حذف نمی‌کردیم، وزیر بهداشت به ما اعتراض می‌کرد.»
وی با ذکر مثال‌هایی گفت: «بعد از مدتی که از حذف درس «کوکب خانم» از کتاب درسی مقطع ابتدایی می‌گذرد، هنوز برخی دلیل این کار را از ما جویا می‌شوند، ولی اگر این کار را نمی‌کردیم، همین خانم وحید دستجردی وزیر محترم بهداشت به ما معترض می‌شد که آیا زمان آموزش نحوه استفاده صحیح از شیر نیامده که ما هنوز باید در این درس بخوانیم شیر را باید ابتدا گرم کرد، بعد آن را در جای خنک گذاشت، بعد یک توری روی آن بگذاریم و بعد آن را بخوریم؟!»
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ادامه داد: «این مسائل که نشان از تغییر الگوهای زمانه است، در مورد دروسی مانند دهقان فداکار و عموحسین گاو شیردهی داشت، هم اعمال شده است. البته برخی آموزش و پرورش را به سنت‌گرایی متهم می‌کنند. ما باید از یک طرف به عواطف گذشته توجه داشته باشیم و از طرف دیگر خودمان را به روز کنیم.»

منابع:

کتاب متون فارسی مقدماتی

خبرآنلاین

متن کامل داستان کوکب خانم

داستان کوکب خانم دوم دبستان

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

4 thoughts on “داستان کوکب خانم به همراه ترجمه عربی”
  1. سلام باوجود که این درس جز خاطرات خوش گذشته است بهتر بود به جای حذف کلی ، به اصلاح آن پرداخته و تصحیح شود.

  2. عالی بود شیرین ترین درس مملو از محبت و مهمان نوازی و تمیزی و کار و تلاش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *