شکست عشقی

راز «شکست عشقی» کشف شد!

بیتوته/ ممکن است مدت های زیادی را با فردی در ارتباط باشید اما نه تنها احساس لذتی از ارتباط تان با آن شخص نکنید بلکه نوعی بیهودگی و تلف کردن وقت را از ارتباط تان تجربه کنید و شاید هم ندانید راه درست کدام است؛ این که با آن فرد به هر قیمتی شده بمانید یا به رابطه تان پایان دهید. مقاله ای که در زیر می خوانید نشانه های یک ارتباط ناسالم را به شما نشان می دهد. نشانه ها را دنبال کنید و نسبت به آن هشیار باشید.
هدف های فراموش شده
در بعضی از روابط یکی از طرفین یکدیگر را محدود می کنند و این موضوع شاید در آغاز یک ارتباط، برای عده ای جالب باشد اما ادامه این روند باعث می شود که افراد به رشد و تکاملی که انتظار آن از یک فرد می رود نرسند. در یک ارتبا ط ناسالم هیچ رشدی وجود ندارد و در طول سال های سال افراد به پتانسیلی که باید به آن برسند دست نخواهد یافت. با این همه افراد به ارتباط خودخواهانه شان ادامه می دهند و محدودیت ها و خودخواهی های طرف مقابل شان را به حساب محبت و علاقه می گذارند.
برای همیشه مال منی
یکی از نشانه های خطرناک یک ارتباط این است که همسران، یکدیگر را به دست آمده فرض کنند و به همین علت دیگر توجهی که در آغاز به هم داشتند را ندارند. وقتی شریک تان وجود شما را همیشگی فرض می کند دیگر نمی تواند به احساسات شما آنطور که باید توجه کند و این اصلا نشانه خوبی نیست. در این مواقع با شریک تان احساسات تان را در میان بگذارید و او را متوجه اشتباهش کنید اما اگر او همچنان نسبت به شما بی توجه ماند باید جدی تر راجع به ادامه ارتباط با او فکر کنید.
در خدمتم سرورم!
شروع یک ارتباط همیشه همراه با بهترین خاطره ها و شیرین ترین لحظات به یادماندنی است اما بعد از گذشت روزهای به یادماندنی مشکلات یکی پس از دیگری سرباز می کند؛ یکی از این مشکلات انتظارات غیرواقعی زوجین از یکدیگر است. اغلب زنان به دنبال مردی هستند که همه نیازهای آن ها را برطرف کند و مردان تحمل هیچ نقصی را از سوی همسران شان ندارند. مشکلات خانوادگی، شغلی و روابط شخصی و حتی بیماری و هرچیزی که مربوط به جزئی ترین حاشیه های زندگی شان باشد، موضوعاتی هستند که بعضی از زوجین انتظار دارند که شریک شان آن ها را برطرف کند و این خواسته نابجا و غیرمعقولانه نشانه شکل گیری یک ارتباط ناسالم است.
تحمل کردن به چه قیمتی
مدت هاست که در یک ارتباط بدون احساس قرار دارید و چون به شریک تان وابسته شده اید، ترس از دست دادن و تنها ماندن را دارید. این دلیل خوبی برای ادامه دادن رابطه تان با شریک تان نیست و نشانه خطرناکی است و یکی از دلایلی است که نشان می دهد ارتباط شما با شریک تان به جایی نمی رسد. در این شرایط احساس ناامیدی زیادی حس می کنید و به این فکر می کنید که گویی در ارتباط وجود ندارید و اصلا حس نمی شوید. به جای داشتن حس امنیت و حمایت، ترس و وحشت در رابطه تان حس می کنید در حالی که یک ارتباط دوستانه باید همراه با احساس آرامش باشد.
یک ارتباط غیرواقعی
شاید خیلی ها به دنبال یک ارتباط کامل و بی نقص باشند اما حقیقت این است که ارتباط ایده آل تقریبا وجود ندارد چون همگی ما انسان هستیم و سرشار از اشتباهاتی که همیشه هم نمی شود مانع انجام آن ها شد. با این همه در بعضی روابط طرفین طوری رفتار می کنند که گویی هیچ مشکلی وجود ندارد و برای همین شروع به ایفای نقش هایی می کنند که اصلا واقعی نیست. افرادی که مشکلات موجود را نمی بینند و همیشه سعی در پنهان کردن مشکلات شان دارند به نتیجه منطقی نخواهند رسید چون در این نوع روابط طرفین یکدیگر را فریب می دهند.

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *