استخدام پذیرشگر مسلط به عربی در یک کلینیک پوست و موجراحی بینی - زیبایی بینی

کارهایی که نباید بعد از عمل بینی انجام داد

 

باشگاه خبرنگاران/ دکتر عبدالجلیل کلانترهرمزی، فوق تخصص جراحی پلاستیک گفت: مراقبت بعد از عمل جراحی بینی، جزئی از کار است که باید بدرستی انجام گیرد تا نتیجه مطلوب و موردنظر حاصل شود. یکی از محدودیت‌های بعد جراحی بینی، محدودیت در انجام فعالیت‌های بدنی است و بطور کلی هر نوع فشار بر سر و صورت و بینی، ممنوعیت دارد.
دکتر کلانترهرمزی گفت: بطور معمول تا ۲ ماه بعد از عمل جراحی، انجام فعالیت‌های بدنی سنگین ممنوع است که البته پیاده‌روی معمولی و انجام کارهای روزانه، شامل این ممنوعیت نمی‌شود.

 

همچنین استفاده از استخر و سونا تا ۲ ماه ممنوع است. کلر موجود در آب استخر به مخاط بینی آسیب وارد می‌کند، ضمن اینکه داغی سونا موجب سوختن بینی می‌شود و چون بافت بینی بعلت جراحی تا مدت‌ها بی‌حس است، ممکن است فرد متوجه این سوختگی نشود.
این فوق تخصص پلاستیک افزود: پس از دو ماه انجام ورزش سبک و استفاده از استخر و سونا ممنوعیتی ندارد و اگر فردی ورزش حرفه‌ای انجام می‌دهد بعد از ۴-۳ ماه می‌تواند به فعالیتش ادامه دهد.
وی در پایان اشاره کرد: استفاده از داروهای چربی‌سوز و بدنسازی، چند ماه قبل و بعد از انجام عمل جراحی بینی، ممنوع است چرا که این دارو‌ها با ایجاد سوخت و ساز منفی در بدن، اثر سو بر عمل جراحی و مراحل درمان دارد.

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *