شب‌ها روی دست چپ خود بخوابیدخوابیدن روی دست

شب‌ها روی دست چپ خود بخوابید

فارس/ آن دسته از افرادی که به پشت، روی دست راست یا روی شکم می‌خوابند بهتر است هرچه سریع‌تر عادت خود را عوض کنند. زیرا محققان بهترین و مناسب‌ترین روش برای داشتن خواب آرام را شناسایی کردند.
نحوه خوابیدن از جمله اتفاقاتی محسوب می‌شود که بیشتر افراد توجهی به آن ندارند. با این وجود پزشکان دریافته‌اند این عادت می‌تواند ارتباط مستقیم با سلامت بدن ما داشته باشد.
این طور که روزنامه دیلی رکورد گزارش داده است، خوابیدن روی دست چپ بهترین مدلی است که افراد می‌توانند آن را تجربه کنند.
اگر به پشت بخوابید، این احتمال وجود دارد که روی کمر و پشت خود بیشترین فشار را وارد کنید. خوابیدن روی شکم هم می‌تواند فشارهای فراوانی را به گردن و کمر وارد کند.
با این وجود زمانی که روی دست چپ خود می‌خوابید فشار روی مجرای تنفسی، قلب و طحال به حداقل می‌رسد. در این شرایط غدد لنفاوی در آزادترین حالت به سر می‌برند و جلوی تراکم آنها گرفته می‌شود.
پزشکان همچنین دریافتند خوابیدن روی دست چپ باعث می‌شود سیستم تنفسی در شرایط بسیار مناسب قرار بگیرد و افراد خواب عمیق‌تری را تجربه کنند.


خواب عبارت است ازعدم توانایی ارادی درکنترل محیط فیزیکی و کاهش یا فقدان سطح هوشیاری، تعلیق نسبی ادراکات حسی و غیرفعال شدن تقریباً تمام عضلات ارادی در زمان استراحت به طوری که فعالیت بدن و ذهن تغییر کرده و توهم‌های بینایی جایگزین تصاویر واضح واقعی بشوند. در بین پستانداران، پرندگان، ماهیان و دیگر جانوران مراحل خواب و بیداری وجود دارد. خواب برای سلامت و بازسازی سیستم اعصاب، سیستم ایمنی و سیستم عضلانی-اسکلتی انسان‌ها و جانوران اهمیت دارد.

 

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *