استخدام تور لیدر عربیتور لیدر کیست ؟ تور لیدر مسلط به زبان عربی

تور لیدر کیست ؟ تور لیدر مسلط به زبان عربی
تورلیدر شخصی است که مسئولیت سفر گروه مسافران در تور را به عهده دارد. به عبارتی دیگر تورلیدر از ابتدا تا انتهای سفر همراه مسافران، موظّف است طبق برنامه‌ای که آژانس تعیین کرده و آنها بابت آن هزینه پرداخت کرده‌اند، سفر را اجرا کند. تورلیدر سرپرست گروه و مسئول تمام هماهنگی‌های سفر با اقامتگاه، راننده، راهنمای تور و… است و بروز هر گونه اشکالی، به عهده او است.

راهنمای تور کسی است که در سفر مسئولیّت دادن اطّلاعات کافی به مسافران را دارد و نقش تعیین‌کننده‌ای در چگونگی کیفیت سفر آنها ایفا می‌کند. یک راهنما باید از دانش و اطلاعات کافی در زمینه برگزاری سفر و مقاصد و همچنین مسیرها داشته باشد.

امروزه با تخصصی شدن سفرها در شاخه‌های مختلف، لازم است که راهنمای تور حتما در آن زمینه خاص آموزش دیده باشد.
وظیفه تور لیدر چیست؟

از وظایف اصلی تورلیدر اجرای به موقع برنامه ها و هماهنگ کردن اعضای تور می باشد. در واقع همه وظایف یک تور اعم از سرپرستی تور، راهنمایی تور ، طراحی و تنظیم برنامه ها، تهیه غذای اعضای تور و … بر عهده تورلیدر می باشد. برای کسانی که در تور گردشگری شرکت می کنند (به خصوص گردشگران خارجی ) اجرای به موقع برنامه ها با زمان مناسب از نکات بسیار مهم می باشد. یک تور لیدر باید دارای استعداد ، تخصص تجربی و دانش علمی و البته مدرک تورلیدری برای تورگردانی حرفه ای باشد.
چگونه یک تور لیدر حرفه ای شویم ؟

افرادی هستند که به کار تور لیدی علاقه زیادی دارند اما دانش و تجربه این کار را ندارند. امروزه در سراسر کشور افراد می توانند در دوره آموزش تور لیدری حرفه ای در آموزشگاه های مجازی شرکت کنند و پس از گذراندن دوره ها و دریافت مدرک بین المللی تور لیدری در سراسر کشور به کار تورلیدی مشغول شوند.

برخی براین باورندکه کار تور لیدری نیازی به داشتن کارت و مدرک تور لیدری نداشته و بدون داشتن کارت می توانند به فعالیت بپردازند. اما باید توجه داشته باشید که بدون داشتن کارت تور لیدی و مدرک شما در هیچ آژانسی نمی توانید مشغول به کار شوید. اولین سوالی که هر آزانس از شما خواهد پرسید؛ داشتن یا نداشتن کارت تور لیدری است.
تور لیدر در زبان عربی مرشد سیاحی گفته می شود که اگر تور لیدر زن باشد به آن مرشدة سیاحیة گفته می شود

اگر تور لیدر حرفه ای مسلط به زبان عربی نیاز دارید با ما تماس بگیرید : 09124789649

منابع:
آموزش مجازی پارس
شرکت آموزشی ارسباران

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *