عکاس ناشناس آمریکاییویوین مایر کیست

ویوین مایر کیست ؟ (عکاس ناشناس)
ویوین دوروتی مایر ( ۱ فوریه ۱۹۲۶ – ۲۱ آوریل ۲۰۰۹) عکاس خیابانی آمریکایی بود. مایر چهل سال بعنوان پرستار بچه و بیشتر در محله نورت شور شیکاگو کار و عکاسی را در اوقات فراغت خود پیگیری می کرد. او در طول عمر خود بیش از ۱۵۰۰۰۰ عکس گرفت که بیشتر از مردم و معماری شهرهای نیویورک، شیکاگو و لوس آنجلس بود اگرچه به نقاط دیگر جهان هم سفر و عکاسی نموده بود.
در طول زندگی او عکسهایش ناشناخته و چاپ نشده باقی ماند و خیلی از نگاتیوهایش را هرگز چاپ نکرد. در سال ۲۰۰۷ یک کلکسیونر آمریکایی تعدادی از عکاسهای مایر را بدست آورد. در همان زمان دو کلکسیونر دیگر ران اسلتری و رندی پرو تعدادی دیگر از عکسها و نگاتیوهای او را در جعبه ها و چمدانهایش پیدا کردند. عکسهای مایر اولین بار در ژوئیه ۲۰۰۸ بوسیله اسلتری در اینترنت منتشر شد اما با بازخورد کمی مواجه شد. در اکتبر ۲۰۰۹ ملوف بلاگ خودش را به منتخبی از کارهای مایر در سایت فلیکر متصل کرد که اینبار به سرعت همه گیر شد و هزاران نفر ابراز علاقه کردند و ستایش منتقدان و موج ابراز علاقه به کارهای مایر را در پی داشت. پس از آن کارهای مایر در آمریکای شمالی و جنوبی، اروپا و آسیا به نمایش گذاشته شد و زندگی و کارهایش سوژه کتابها و فیلمهای مستند شد.

«در جستجوی ویوین مایر» (انگلیسی: Finding Vivian Maier) فیلمی آمریکایی در سبک مستند و زندگینامه‌ای است که در سال ۲۰۱۳ منتشر شد.

ویوین مایر عکاسی آمریکایی است که در سال ۱۹۲۶ در نیویورک متولد شد. بعد از فوت پدرش، همراه با مادرش به فرانسه می رود و بعد دوباره در ۱۲ سالگی به آمریکا برمی گردد. او بیشتر عمر خود را به عنوان پرستار بچه کار می کرد و فقط در اوقات فراغتش برای خود عکاسی می کرد. مایر از دهه ۱۹۵۰ تا ۱۹۹۰ عکس های فوق العاده ای از مردم و معماری شهرهای نیویورک، شیکاگو و لوس آنجلس به تصویر کشید. (منبع: نوریاتو)

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *