خانه / گوناگون / خودمونی / برداشت میوه بکرایی در ارم دشتستان آغاز شد
بکرایی

برداشت میوه بکرایی در ارم دشتستان آغاز شد

 برداشت میوه بکرایی در ارم دشتستان آغاز شد

همچنین بخوانید : بکرین چیست و چه خواصی دارد

محمود مهردوست روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا، افزود: بکرایی نوعی از مرکبات بسیار مفید و کمیاب است که بطور پراکنده در برخی از روستاهای بخش ارم تولید می شود.
وی اضافه کرد: تولید سالانه این میوه در بخش ارم پنج تن است و در ماههای آذر و دی در بازارهای استان بوشهر و مقداری نیز شهرستان کازرون استان فارس به فروش می رسد.
مهردوست ادامه داد: بکرایی در گذشته در سطح ۱۵هکتار از باغهای این بخش تولید می شد اما چندسالی است که به علت خشکسالی های مداوم و امراض گیاهی آمار آن بسیار کاهش یافته است.
مسئول مرکز ترویج جهاد کشاورزی بخش ارم دشتستان گفت: با توجه به مفید بودن این نوع میوه توسعه علمی آن در این بخش به لحاظ قابلیت آب و هوایی و خاکی منطقه ضرورت دارد.
مهردوست در باره خواص این میوه اظهار کرد: این گیاه برای فشارخون، قندخون و کلیه مفید است و خاصیت ضد سرطانی دارد.
بخشدار ارم گفت: این بخش یکی از قطب های کشاورزی استان بوشهر و شهرستان دشتستان است که دارای ۱۷هزار و ۷۰۰ هکتار اراضی کشاورزی است.
محمد مهدی مشایخی افزود: ۱۶هزار و ۲۰۰هکتار اراضی زراعی و یکهزار و ۵۰۰هکتار اراضی باغی است که ۵۰۰ هکتار مرکبات و یکهزار هکتار نخیلات است.
وی اظهارکرد: عمده نخیلات کشت شده از نوع زاهدی و کبکاب و مرکبات نیز شامل لیموترش، نارنج، انجیر، نارنگی، انار، پرتقال و بکرایی است.
مشایخی گفت: در سطح چهارهزار و ۵۰۰ هکتار اراضی زراعی آبی گندم، جو و صیفی بویژه گوجه فرنگی خارج از فصل کشت می شود و در اراضی زراعی دیم هم گندم و جو بدست می آید.
بخشدار ارم اضافه کرد: مشکل اصلی کشاورزان این بخش بازاریابی و فروش محصولات است که بدلایلی چون بعد مسافت به اجبار محصولات خود را با قیمتی پایین به دلالان بفروش برسانند.
مشایخی بیان کرد: در این زمینه با نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی پیگیری هایی صورت گرفته که با همکاری مسئولان شرایط مناسبی برای عرضه محصولات کشاورزان منطقه فراهم می شود.
۷۲۱۳/۶۰۴۳** خبرنگار: سیده حلیمه حسینی ** انتشار دهنده: خدانظر خواجه

درباره ی شرکت گردشگری سلامت ناسار

همچنین ببینید

خواص زهک (آغوز) اولین شیری که پس از زایمان دوشیده می شود

خواص زهک (آغوز) اولین شیری که پس از زایمان دوشیده می شود

خواص زهک (آغوز) زهک . شیر زنان و شیر حیوانات نوزاییده باشد و آن را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *