شناسه خبر : 12084
  پرینتخانه » اطلاعات عمومی 775 بازدید | ارسال توسط :

منظور از تیک سوم در فضای مجازی

تیک سوم چیست ؟ منظور از تیک سوم در فضای مجازی تیک سوم چیست این اصطلاح را اخیرا در فضای مجازی زیاد می شنویم تیک سوم در مورد امنیت در فضای مجازی است و اینکه این احتمال وجود دارد که در برخی پیام رسان ها نفر سومی علاوه بر پیام دهنده و پیام گیرنده، پیام […]

منظور از تیک سوم در فضای مجازی

تیک سوم چیست ؟

منظور از تیک سوم در فضای مجازی

تیک سوم چیست

این اصطلاح را اخیرا در فضای مجازی زیاد می شنویم
تیک سوم در مورد امنیت در فضای مجازی است و اینکه این احتمال وجود دارد که در برخی پیام رسان ها نفر سومی علاوه بر پیام دهنده و پیام گیرنده، پیام ها را کنترل می کند.
به عبارت دیگر رصد پیام در فضای مجازی توسط شخص ثالث را تیک سوم می نامند و این مسأله ضربه زیادی به پیام رسان ها وارد می کند و عمدتا پیام رسان های داخلی متهم به این مسأله هستند که با توجه به قوانین موجود در کشور این مسأله بسیار بعید به نظر می رسد و بیشتر به شایعه نزدیک است.
اما درباره این که آیا افرادی می­توانند به محتوای پیام­ها دسترسی داشته باشند یا نه باید عرض کنم که این مورد یک ضابطه مشخصی دارد. یک قانون تحت عنوان اصل ۲۵ در قانون اساسی معروف به «قانون شنود» موجود است. در کشور قضات انگشت­شماری هستند که اختیار دارند راجع به این مسئله حکم صادر کنند که معروفند به قاضی­های اصل ۲۵. با وجود این قانون، آیین­نامه قوه قضاییه و فتوای مقام معظم رهبری به جرئت می­توان گفت که مشکل قانونی برای این موضوع وجود ندارد و هرگونه دسترسی به حریم شخصی افراد صرفا با دستورات قضایی خاص مربوطه ممکن است.

تیک سوم چیست ؟

تیک سوم چیست ؟

| منبع خبر : عیار آنلاین
برچسب ها
به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.