آیا صدای زنگ در گوش شما نشانه غیبت استصدای زنگ در گوش شما نشانه غیبت است ؟

آیا صدای زنگ در گوش شما نشانه غیبت است

برخی می گویند صدای وزوز گوش معنا دارد
اگر گوش راست ما صدا بدهد یعنی کسی دارد خوبی ما را می گوید و اگر گوش چپ صدا بدهد کسی دارد غیبت ما را می کند و پشت سر ما بد حرف می زند

همچنین بخوانید : مادر قهوه به چه معناست ؟

در مورد صدای زنگ گوش احادیثی از پیامبر نقل شده است مانند:
قال رسول الله صلى الله علیه وسلم: إذا طنت أذن أحدکم فلیذکرنی ولیصل علیّ، ولیقل ذکر الله بخیر من ذکرنی.
اما این حدیث ربطی به مطلبی که در بالا آمد ندارد و به نظر می رسد این مسأله بیشتر خرافات است و دلیل منطقی ندارد و به جای آن باید به دنبال دلایل علمی صدای وزوز گوش باشیم و آن را درمان کنیم
اما دلیل اصلی وزوز و صدای صوت در گوش چیست؟
وقتی احساس می‌کنید که گوشتان زنگ می‌زند در واقع این صداها از داخل مغز به گوش می‌رسند و می‌توانند به اشکال مختلفی ظاهر شوند و توصیف آنها تنها برای افرادی که آن را تجربه کرده‌اند امکان‌پذیر است. این بیماری را به اسم tinnitus یا وز‌وز کردن یا زنگ زدن گوش می‌شناسیم و محققان سال‌هاست به‌دنبال آن هستند تا بفهمند به چه دلیل صداهای کوچکی که در دنیای اطراف ما وجود دارد، از لایه‌های ظریف گوش ما گذشته و ما آنها را می‌شنویم. آنچه تحقیقات نشان می‌دهد حاکی از آن است که هزاران سلول انسان در گوش گاهی اوقات صداهای خفیفی که در محیط اطراف وجود دارند را دریافت کرده و به مغز انتقال می‌دهند و آنگاه است که شما آنها را می‌شنوید. گاهی اوقات این سلول‌ها چنان آسیب دیده‌اند که شنیدن این صداها به تمام وقت یا بیشتر اوقات گسترش پیدا می‌کند و آنگاه است که می‌تواند موجبات ناراحتی شدید شما را پدید آورد. در کنار این موضوع که می‌تواند سبب شنیدن صداها در گوش شما شود عوامل دیگری همچون حساسیت به صداهای بلند، بالا یا پایین بودن فشار خون، تومور، دیابت، مشکلات غده تیروئید، یا حتی جراحات سر و گردن هستند که در این اتفاق مؤثرند. برای قابل تحمل کردن این موضوع چند راه به شما پیشنهاد می‌کنیم که می‌تواند مؤثر باشد:
از صداها دوری کنید: افراد عادی برای شرکت در یک مسابقه پر سروصدا یا حتی کنسرت موسیقی مشکلی ندارند اما برای شما که از وز وز کردن گوشتان در عذابید از این کار دوری کنید. گوش دادن هر نوع صدایی از طریق واکمن‌ها، هدفون‌ها یا هر وسیله‌ای که مستقیما وارد گوشتان شود برایتان مضر است. این کار حتی برای آنان که از این مشکل رنج نمی‌برند نیز ممکن است سبب شود تا در آینده به مشکلات سنگین شدن گوش یا حتی وز‌وز کردن آن دچار شوند.
فشار خونتان را کنترل کنید: گاهی اوقات صدای وز‌وز گوش ممکن است به خاطر بالا بودن فشار خون باشد. پس در این حالت این صداها را به‌عنوان زنگ خطری برای بالا رفتن فشار خونتان بدانید و فورا به پزشک مراجعه کنید.
نمک نخورید: اگر از فشار خون بالا رنج می‌برید و یا گوش‌هایتان زنگ می‌زند، خوردن نمک برایتان بسیار مضر است. هر چه می‌توانید کمتر سدیم بخورید و در رژیمتان از غذاهایی که نمک زیادی دارند مثل غذاهای حاضری جدا دوری کنید.
آسپرین نخورید: گاهی اوقات آسپرین باعث می‌شود روز بعد از خوردن آن گوشتان وزوز کند یا زنگ بزند. اگر به‌صورت مداوم آسپرین می‌خورید ممکن است در خطر ابتلا به این مشکل قرار بگیرید. خوردن آسپرین بچه برای آنانی که برای مشکلات قلبی از آن مصرف می‌کنند خطر کمتری دارد. برای جایگزینی آسپرین با داروی دیگر با دکترتان مشورت کنید.

صدای زنگ در گوش شما نشانه غیبت است ؟

آیا صدای زنگ در گوش شما نشانه غیبت است

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

5 thoughts on “آیا صدای زنگ در گوش شما نشانه غیبت است”
 1. علت اصلی زنگ زدن گوش بخاطر اینه که کسی باهاتون تماس گرفته خب گوشی را بر نمیدارید. گوشی را بردارید تا
  گوشتان زنگ نزنه🤣🤣😂🤣 شاید هم گوشتان نم داشته آب رفته داخلش زنگ زده .با ضد زنگ گوشتان را تمیز کنید. ضمنا چارتا بیسواد که مدارک خرخونی دانشگاه را گرفته اند فکر میکنند عالم دهر شده اند و همه چیز میدانند در صورتیکه کل دانشمندان دنیا در علم متافیزیک و عوالم دیگر اطلاعاتشون زیر صفر است نه صفر . پس فقط در مواردی نظر بدهید که سوادش را دارید.

 2. با درود و سلام
  معنی حدیث
  اگر گوش یکی از شما زنگ زد، مرا یاد کند و برایم دعا کند و بگوید: یاد خدا بهتر از کسی است که مرا یاد کند.

 3. من به این عقیده دارم که خبر خوب و بد میشنوم و میدونم خرافاتی بیش نیست ولی بازم برام اتفاق می افته
  جوری شده که از زنگ گوش متنفر شدم . متنفرم .
  از افکار پوچ متنفرم
  هیچوقت به بچه هاتون خرافات رو یاد ندید حتی اگر به شدت بهش اعتقاد دارید.بزارید ریشه اش از به جا کنده بشه

  1. بعضی موارد ناشی از امور غیبی هستن،
   چه باور و اعتقاد داشته باشیم چه نداشته باشیم این امور وجود دارن و در حال انجام وظیفهء خودشون در طبیعت هستن.
   انشاءالله موفق و سلامت باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *