فایده های گوزیدنفواید گوزیدن

فواید گوزیدن

فواید باد معده در درمان بیماری ها / افزایش حافظه

باور کنید یا نه، باد معده یکی از عوامل تداوم سلامت است.محققان انگلیسی احتمالا یک راه جدید برای تداوم سلامت بیشتر پیدا کرده اند. با توجه به مطالعه انجام شده توسط دانشگاه اکستر،فرایند خروج گاز از بدن، در واقع نشانی از سلامت است. همیشه شما نگران مسخره شدن و شاید تنبیه دیگران بابت صدا و بوی بد باد معده خود بودید .خب، باور کنید یا نه، آنها باید از شما سپاسگذار باشند.در ادامه با زیبآذین همراه باشید…

همچنین بخوانید : فحش به زبان عربی

همه باد معده دارند و آن را تخلیه می کنند. گاهی در حریم خصوصی، در خارج از منزل یا در طبیعت، و یا جمعی دوستانه (یا حتی غریبه )، گاز تولید شده ناشی از فشار عضلات معده برای هضم غذا هر روز در جهان منتشر میشود . با توجه به آنچه که در روده یا معده شما میگذرد، این گاز میتواند حامل بوهای غیر قابل تحمل و یا بدون بو باشد. می توان آنها را ساکت و آرام دفع کرد، و یا با زاویه دار کردن صندلی ، صدای آن در سراسر کل یک اتاق اکو کند . بعضی هم برای انداختن تقصیر این کار به گردن دیگران از هیچ کاری کوتاهی نمیکنند. فرایند خروج این گاز از بدن یک روند کاملا طبیعی در بدن انسان است، بسیار شبیه آروغ زدن، و تسکین فشار گاز های جمع شده در سر معده.
تصور کنید که شما در یک رستوران کلاس بالا ( یا فقط درفلافلی سر کوچه). مواد غذایی بسیار غنی و پر محتوا با هم ترکیب شده و معده شما شروع به غاروقور میکند. احساس آشنایی در درون روده شماست که سیگنالی به مغز شما ارسال میکند که شما را به خروج باد معده یا گوزیدن تشویق میکند. به گفته دانشمندان، خروج باد معده یا گوزیدن یکی دیگر از عملکردهای طبیعی جسمانی، به معنای زندگی طولانی تر است. ساختار شیمیایی این گاز که بدن شما آن را خارج می کند سولفید هیدروژن نام دارد، سولفید هیدروژن می تواند  در دوزهای بالا کشنده باشد اما در دوز پایین و مناسب برعکس آن .باد معده شامل یک دوز کوچک از H2S است که به اندازه کافی کوچک  است که توسط انسان مصرف شود. مقدار خاص و مشخصی ازسولفید هیدروژن در بدن باقی میماند که برای سلامتی نیز لازم است.به این فکر کنید که هر زمان که شما در کلاس یا جمعی باد معده خود را رها کردید به سلامت آن جمع کمک بسزایی نموده اید.

فواید گوزیدن

اما چگونه این گاز بد بو برای سلامتی مفید است؟

درک مختصری از شیمی گام بعدی است. سولفید هیدروژن از طریق کمک باکتریها باعث شکستن و له شدن مواد غذایی در روده میشوند.در جدیدترین تحقیقات دانشمندان مشخص شده که ظاهرا، یک دوز کوچک از سولفید هیدروژن می تواند با زوال عقل مبارزه کند. دلیل این امر هم این است که این بیماری راه تولید این آنزیم را در بدن مختل میکند .

به تازگی یک ترکیب جدید به نام AP39 ساخته شده است که  گازرا از طریق پمپ مستقیما به بدن  بیماران وارد میکند.حتی در حالی که هنوز در مرحله آزمایش اولیه به سر میبرد، این  ترکیب موثر در کمک به بیش از ۸۰ درصد بیماران میتوکندری و بیماری های قلبی عروقی موثر بوده است. اما این همه  ماجرا نیست، گاز معده توانایی ایمن نگه داشتن بدن انسان از حملات قلبی، سکته، ورم مفاصل، و سرطان را نیز داراست.

سولفید هیدروژن نه تنها در بدن شما یافت میشود، بلکه مقصر اصلی  بوی بد تخم مرغ فاسد نیز هست . درست است – بوی افتضاح و عجیب و غریب که  از تخم مرغ تاریخ گذشته بیرون میاید از  جنس همان گازی است که در حال حاضر برای درمان بیماری های سعب العلاج در بدن انسان مورد استفاده قرار گرفتند یعنی سولفید هیدروژن.

محققان به این نتیجه دست یافته اند که بوی نفخ شکم و گاز معده به نوعی درمان کننده سرطان هستند و از رشد آن در بدن جلوگیری می کنند

، به گفته محققان، بوئیدن گاز سمی سولفید هیدروژن که یکی از محصولات جانبی تجزیه غذا توسط بدن است، می‌تواند از رشد سرطان جلوگیری کند.

دکتر مارک وود از دانشگاه اکستر اظهار کرد: اگرچه گاز سولفید هیدروژن به عنوان یک گاز بد بو و زننده در تخم‌مرغ گندیده و نفخ شکم معروف است، بطور طبیعی در بدن تولید شده و در حقیقت می‌تواند یک قهرمان خدمات درمانی با کاربردهای چشمگیر در درمانهای آینده برای بیماریهای مختلف باشد.

محققان در پژوهش خود نشان دادند که دوزهای کوچک سولفید هیدروژن می‌تواند به معکوس شده آسیب میتوکندریایی کمک کند. میتوکندری‌ها نیروگاههای سلولهای بدن هستند که تولید انرژی را در سلولهای رگهای خونی برعهده دارند.

حفاظت از میتوکندری، یک سازوکار مهم در جلوگیری از سکته، نارسایی قلبی، دیابت، آرتروز و زوال عقل محسوب می‌شود. سلامت میتوکندری می‌تواند نشانه‌ای برای تعیین مرگ یا زندگی سلول بوده و میتوکندری‌های قوی به کنترل التهاب کمک می‌کنند.

در کارآزمایی‌های بالینی که جزئیات آن در مجله Medicinal Chemistry Communications منتشر شده، سولفید هیدروژن آزمایشگاهی به حفاظت از میتوکندری در شرایط زیستی بیرحم کمک می‌کند.

محققان این فرآیند طبیعی را با استفاده از ترکیبی موسوم به AP۳۹ مورد بهره‌برداری قرار دادند که به آرامی مقادیر بسیار کوچک از این گاز را بطور خاص به میتوکندری منتقل می‌کرد. به گفته محققان، با این روش دیگر بیماران نیازمند بوئیدن عطرهای سمی برای دستیابی به مزایای سولفید هیدروژن نخواهند بود.

همچنین بخوانید : نون زیر کباب یعنی چی ؟

گوز دادن
گوزیدن به انگلیسی: فواید گوزیدن

فواید گوزیدنflatulence /fart

گوزیدن به عربی: ضرط – أطلق الریح

فواید گوزیدن فواید گوز دادن

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *